ZİHİNSEL ARINMA

Modern hayatın stresi ve yıpratıcılığından uzaklaşarak hayata daha dingin ve huzurlu bakmayı sağlıyoruz.

HAYAT OKULU

Yaşasın Hayat Bursa’da bir de okulumuz var: Hayat Okulu! Bu okulda daha mutlu, huzurlu ve sağlıklı hayatın temelleri atılacak. Yaşamı basit ama daha dolu ve üretken hale getirmenin yolları araştırılıp tartışılacak. Beden ve ruh işbirliğinin önemi ve farkındalığı yaşanacak. Gelecek nesillere daha güzel, daha yaşanabilir bir çevre bırakabilmenin yol haritaları oluşturulacak, gülüp ve  eğlenmenin ayıp şeyler değil hayatın vazgeçilmezleri olduğu anlatılacak. Kısacası bu okulda “hayat bilgisi” dersleri yeniden başlayacak. Öğretmenleriniz sizi bekliyor.

NEFES TERAPİSİ

Bedenimiz kadar ruhumuzun da dinlenmeye ve yenilenmeye ihtiyacı var. Modern hayat bedenimizi olduğu kadar ruhumuzu da yıpratıyor. Olumsuz ruhsal uyaranlar ve stres ruh-beden uyumunu bozuyor. Konusunda uzman eğitmenler eşliğinde nefes egzersiz teknikleri ile beden ve ruh dengesini yeniden kurmayı, vücut enerjisini yeniden yüklemeyi hedefliyoruz. Modern hayatın stresi ve yıpratıcılığından uzaklaşarak hayata daha dingin ve huzurlu bakmayı sağlıyoruz.

YOGA VE MEDİTASYON

Modern hayat daha çok sempatik sinir sistemi yani tehlikelere ve strese karşı uyarılan sinir sistemimizi canlı tutar. Oysa sağlıklı yaşam için parasempatik sinir sistemimizi yani dinliği sağlayan sinir sistemimizi aktif hale getirmemiz gerekiyor. Bunu sağlamanın en kolay ve etkin yöntemlerinden birisi de meditasyon ve yoga yani bedeniniz üzerinden ruhunuza yoğunlaşmak. Yaşasın Hayat Bursa’da yoga ile parasempatik sinir sisteminize fırsat tanıyın.