KİLO YÖNETİMİ & ZİNDELEŞME

Yaşasın Hayat Bursa’da beslenme uzmanlarımızca size özel hazırlanacak Hayat Diyeti, Intermittent Fasting ve Özel Gurme Diyetleriyle kilo vermek, ince kalmak ve zindelik var.

HAYAT DİYETİ
Protein, yağ, karbonhidrat oranları ve kalori miktarları kişiye özel belirlenen medikal bir beslenme yaklaşımıdır. Protein, Probiyotik ve Posadan zengin, Glisemik yük ve Gluten’den fakir, kısaca (3P/2G) ile formüle edilen Hayat diyeti sadece kilo vermeyi değil, kalıcı ve sürdürebilir sağlığı da hedefler. Her defasında kişiye özel planlanıp doktor ve diyetisyen işbirliği ile hazırlanır. Sadece kaloriye değil, sağlığa ve lezzete de odaklanır. Unutmayın! Kalıcı sağlığın anahtarlarından biri de sağlıklı beslenmedir. Hayat diyeti kanıtlanmış sonuçları ve bilimsel metabolik temelleri ile özellikle insulin direnci ile mücadelede mükemmel sonuçlar verir.

INTERMITTENT FASTING
“Intermittent fasting” diyetinde, kişiye özgü seçilen ve 5/2 veya 16/8 oranları ile ifade edilen kısa süreli, aralıklı açlık uygulanır. Birinci seçenekte beş günlük normal kalorili vejetaryen beslenme içine iki günlük düşük kalorili ya da tam “fasting” yani açlık molaları verilir. İkinci seçenekte ise gün içinde 6 saat beslenme ve 16 saat açlık dönemleri düzenlenir. Böylelikle aç kalma dönemlerinde etkili hızlı ve sağlıklı bir detoksa ek olarak kalıcı kilo kaybına yardımcı olunur. Bu diyetle insülini dengeleyerek ve büyüme hormonu salımını uyararak kas değil yağ yakan hızlı ama sağlıklı kilo kaybı hedeflenir. Bu diyetin sağlıklı kilo kaybı yanında enerji düzeyinin yükseltilmesi, cildin gençleşmesi ve bedenin toksinlerden arınması gibi net faydaları da vardır.

GURME DİYET
Yaşasın Hayat Bursa mutfağı diyet yapmanın ve sağlıklı beslenmenin tatsız, lezzetsiz gıdalar yemek ve aç kalmakla eş anlamlı olmadığını iddia ediyor. Mükemmel menüsü, şaşırtıcı tat kombinasyonları ve düşük kalorili içeriğiyle damaklarınızda lezzet patlamaları yapacağına inanıyoruz. Diyetisyenler ve ödüllü gurme diyet şeflerimiz, hazırladıkları doyurucu ve göz alıcı menüleriyle sizi konuk etmeye hazırlar. Gurme Diyet’te her öğünü diyet yaptığınızı hissetmeden yiyecek, masanızdan hafifleyerek ve doyarak kalkacaksınız.